וחופש מפחדים ודאגות לכל אותם פריטים ותופעות בחיים אשר אוסף האדם ומכניס אל חייו, תולה בהם תקוותיו, עזרה פיזית ונפשית וכל דרך אשר מקלה ומייעלת את חייו. חלק מבני האדם יאמרו שזהו רק פיתוח תלות נוספת במסווה תחפושת של ביטחון וודאות. אותן טענות יחזרו ויעלו שבמקום התלות והפחד לכל אותם פריטים אשר מבטחים, כעת נוצרת תלות ופחד במרדף האינסופי אחר הביטוח הטוב ביותר, ושגם אותם ביטוחים אינם באמת בטוחים ונטולים מפרצות, כשכל אותן חברות ביטוח מעוניינות להמשיך ולהרוויח לקוחות נוספים ולהמשיך ולהרוויח כספים נוספים מכל אותם לקוחות אשר מצטרפים.

מנגד, אי אפשר להתעלם מהעובדה שישנה תחושת ביטחון הנוצרת כשאדם מבטח עצמו בכל מיני דרכים. מבטח את חייו, את בריאותו, קרן פנסיה, מכשירו הסלולרי ועוד דברים רבים שאין מקום דיו לציין אותם. לצורך העניין, פועל אשר עובד בחברה של הקמת בריכות שחיה אשר יודע בוודאות שהוא מבוטח מפני תקלות ותקריות בעבודה יוכל לעבוד ולתת מעצמו יותר במהלך העבודה ובראש שקט. כך גם אדם עם סלולרי מבוטח, יודע שאין צורך לדאוג בכל רגע לבטחוו המכשיר שבכיסו ובכך יכול הוא להסיר מחשבה מליבו וראשו ולהתרכז בדברים אחרים שחשובים לו יותר.

עולים שני צדדים, מהם אין טוב ורע, הרי זוהי כבר פרשנות אישית של כל אדם. אנשים מסוימים מרגישים מאוימים ומרומים על ידי חברות הביטוח, אחרים תולים בהם את הישועה והאפשרות לנהל אורח חיים שקט ומאפשר. כמו בשאר החיים, שני צדדים לאותו המטבע.

Comments are closed.