כל מי שמדליק רדיו, טלוויזיה או יוצא מהבית ומסתובב באיזור תעשייה, ציבורי כלשהו – נתקל לפחות פעם ביום בפרסומת לחברות ביטוח. למען האמת – את הביטוח עצמו כבר לא צריך לפרסם. אנחנו יודעים את זה שאנחנו צריכים ביטוח מהחינוך החברתי שלנו. אנחנו צריכים את הפרסומת רק כדי שתגיד לנו לאיזו חברה ללכת.

ברור לכולם שאנחנו לא צרכנים גרועים ולא נבחר חברה רק על פי הפרסומת שלה – אז אולי כדאי באמת שמישהו יגיד את זה למפרסמים ולעורכי המחקרים שיכולים לקבוע מעבר לכל צל של ספק שאנחנו כן מעוצבים בדעותינו בצורה חזקה מאוד מעולם הפרסום שסביבנו – שבו ביטוח מהווה חלק עיקר ובלתי נפרד. ישנם מותגים בעולם הביטוח – ביטוח ישיר, אי איי ג’י, מגדל ועוד, אבל אנחנו מעולם לא היינו אנשים של מותגים – בעצם חוץ מבחנויות בגדים כמו זארה, קאסטרו וגאפ. בעצם, אולי אנחנו קצת מושפעים ממיתוג של חברות הביטוח. אם זה לא פוגע בצרכן אז למה שיהיה אכפת לו מזה. אז נשאלת השאלה – האם אנחנו באמת עושים טעויות כשאנחנו עושים ביטוח. ראשית כל, אנחנו יודעים איזה ביטוח אנחנו צריכים לעשות – הממשלה מחייבת אותנו לעשות ביטוח חובה לרכב, בעבודה מחייבים אותנו ועושים עבורנו ביטוח עבודה, פנסיה ובריאות. בעצם – מה נשאר לנו להחליט?

מעבר לשאלת הבחירה בחברת ביטוח, אנחנו גם לא מקבלים יותר מדי השפעה על מהותו של הביטוח. חבילות ביטוח מגיעות מוכנות עבורנו וברוב המקרים אנחנו לא יכולים להחליט על מה אנחנו רוצים להיות מבוטחים ועל מה לא.

Join to bessman site

Comments are closed.